24 Ocak 2014 Cuma

Kendime moral hediyesi aldım


   Dün sınava giderken kendime söz vermiştim, sınavım iyi geçerse kendime Ateşli Bilet'i alarak kendimi ödüllendireceğim diye. Açıkçası sınavım iyi geçmekten çok bayatlamış şaka gibiydi. Sınavdan çıktığımda suratım limon yemiş bebek görüntüsü sergiliyordu.
   Peki ben naptım? Bu yeni durum karşısında yine de kitap almaya gittim. Kitapçımdaki danışman beni kucağımdaki bir yığın kitapla durdurup "Ne zamandır bir kitap soruyordunuz, burada, bulabildiniz mi?" -Ateşli Bilet'i kastediyor- dedi bana suratındaki kocaman sırıtışla. Ben de aynı kocaman aptal sırıtışla "Evet buldum!" dedim. 
   Kasaya cüzdanımdan olanca parayı bayılıp kitaplarımı kucakladım, somurtarak çıktığım Kızılay metrosuna sırıtarak girdim. Aptal aptal sırıtarak metromu bekledim; ve evime yürürken akşam karanlığında çevredeki tekinsiz tiplere sırıtıyor olmamak için 3 saniyede bir surat kaslarıma mesaj gönderdim.
   İşte. Kitaplar, bir genç kıza bunu yapabilir.

   Kitapçıya gidin. Raflarda kitapları inceleyin. Ve kendinize yeni arkadaşlar ve sevgililer alarak kendinizi mutlu edin... 

Gabriella'dan kucak dolusu yeni kitabınız olması dileğiyle...

3 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler! :) bir de babam bunun bir terapi yolu olduğunu anlayıp "paraciklarim feda olsun kızım diyiverse tam olacak

   Sil
 2. Gabriella Patrick15 Mayıs 2014 10:21

  Tesekkurleerr

  YanıtlaSil