17 Temmuz 2013 Çarşamba

Mesfisto’nun Öpücüğü / The Mephisto Kiss – Trinity Faegen

The Mephisto Covenant - 2 - The Mephisto Kiss Kitap Yorumu + Karakter Tanıtımı
   Eveeeett nihayetinde Mefisto’nun Öpücüğü’nü de okumuş bulunuyorum. 2. kitabı ilkinden daha çok sevdim. Sebebi Jordan. Çok sempatik bir karakterdi. Sasha gibi mırın kırın bir tip değildi. Sanırım onu en çok sevmemin sebebi de şu hamamböceği korkusuydu. Kendimi buldum o sahnede J Empati kurdum, anlıyor musunuz? Erkek kardeşlerdeki karakter bu kez Key’di ve geçen seferki gibi hoş karizmatik bir tipti. Jax’in romantikliğine karşılık Key gerçekçi bir âşıktı. Hatta en başlarda kesinlikle içi boş kütük deseniz yeridir. J Çok duygudan yoksundu ama o da Anabo’suyla birlikte değişti elbette. Çünkü o bir liderdi; bir alfa erkekleri topluluğunun lideriydi. Olaya Fransız kaldım diyenler için, buyrun ilk kitabın tanıtımı; Mefisto Kitap Yorumu + Tanıtımı
   Eryx Jordan’ın peşine özel olarak düşüyor. Onu Lucifer’ün Havva’yı ayarttığı gibi ayartmakta kararlı ve yapabilirse bunu da Lucifer’le boy ölçüşebileceğinin kanıtı olarak görecek. Key, bin yıllık sarsılmaz özkontrolünü yitirmek üzere. Ve eğer kendini kaybederse, liderlikte başarısız olursa diye Lucifer’ün tehdidi başının üstünde sallanıyor. Jordan bir ikilemler denizinde yüzüyor ve kimi zaman doğru kayaya tutunuyor, kimi zaman yanlış olana. Kitabı mükemmel kılan, Jordan’ın Eryx’e dalmasıydı! ;) Kitabın şahlandığı sahneydi resmen!
   İkinci kitap, seriyle ilgili bütün fikrimi değiştirdi. Şu an heyecanla üçüncü kitabı bekliyorum. Hatta geriye dönüp Mefisto’yu bir kez daha okudum ve bu sefer daha fazla keyif aldım. Kitapta kardeşlerden biriyle ilgili bomba niteliğinde olay var (!) Kardeşlerin hepsi bir ayrı tatlı: Hayvanlara çok düşkün olduğum için Ty’a şimdiden sempatim var, küpesi ve manyak gibi müzikle uğraşması yüzünden de Zee’yi adamım ilan ettim. Ama en çok okumak istediğim Mefisto kitabı Denys’inki. Küçük yaramaz çocukları severim J Çok yakışıklı olmasının bunda bir etkisi yok.
   Kitabın sonunda yaşananlardan sonra Jordan’ın sağ salim işaretlendiği ilk seksleri de yer almalıydı bence. Mefisto Akti gerçekleşir gerçekleşmez yazar kitabı bitiriyor. Şöyle huzur verici birer sahne daha eklemeli diye düşünüyorum. İşaretlenme çok önemli bir olay, hele de son aksiyon sahnelerinden sonra. Onun eksikliğinden 1 puan kırıyorum, 4 puanlık güzel bir kitaptı.

Mefisto Kardeşlerin Tanıtımı:

Kyros (Key) : Eryx’ten sonraki en büyük kardeş. Grubun lideri ve sarsılmaz kontrolün simgesi. Azıcık donuk biri kardeşleriyle mesafeli. Eryx’i hala özleyen tek Mefisto. Tutkusu serası. Anabosu Jordan. Alamet-i farikası arkada atkuyruğu yapılmış saçlarıdır.

Ajax (Jax) : Key’in küçüğü. Dövüş antrenörleri. Önsezileri nedeniyle atağa geçmeden işaret aldıkları kardeş. Gizli bir romantik. Tutkusu basketbol. Anabosu Sasha. Alamet-i farikası salık uzun saçları.

Phoenix : Jax’in küçüğü. Grubun beyni. Kayıp ruhlar alınmadan önce baskını ve geride kalan taklit cesetlere nasıl bir ölüm hikâyesi yazacaklarını tasarlıyor. İlk Anabo’sunu bulan Mefisto. Anabosu Jane’i 122 yıl önce Eryx öldürdü. Phoenix daimi bir yas tutuyor. Tutkusu mu bilemeyeceğim ama sürekli Demon Slayer oynuyor. Alamet-i farikası top sakallarıdır.

Xenos (Zee) : Phoenix’in küçüğü. Tutkusu müzik. Her çeşit enstrümanı çalabilen ve tüm şatoya yayın yapacakmış gibi stereo sistemi olan bir kardeş. Alamet-i farikaLARI, kazıtılmış saçları, kocaman elmas küpesi ve boynundaki soru işareti dövmesi.

Titus (Ty) : Zee’nin küçüğü. Tutlusu hayvanlar. Sanırım bir mandırası var. Ya da çiftliği. Her çeşit hayvanı var. Sasha’ya onu koruması için bir köpek (Boo) hediye etmişti, Jordan’a da hoş geldin hediyesi olarak kedi yavrusu. Hep bir yerlerde Greta’yı (İrlanda av köpeği) okşayarak oturuyor olur.

Denys : Kardeşlerin en küçüğü. Grubun en neşelisi. En yakışıklısı. Anneleri Elektra’yı en çok özleyen Mefisto. Alamet-i farikası ya da tutkusuna dair henüz bir fikrimiz yok. J

Zee, Ty ve Denys henüz tam anlamıyla tanıtılmadı. Karakterleri, önemleri, zevkleri pek bilinmiyor. İleride öğreneceğiz inşallah J


Alıntılar:


 Mefisto’ya en son eklenen Sasha’nın Jax’in gömleklerinden birini giydiğini farketti. … Keşke onun da gömleğini pijama olarak giyecek bir kız arkadaşı olsaydı diye düşündü. | Syf. 13  Tam çıkacakken Jordan’ın onun gömleklerinden birini giydiğini fark etti. Minik bedenine yüz beden büyük gelmişti. “Hey, yaramaz kız, benim dolabımı mı karıştırıyordun yoksa?” 
“Belki.” Kızardı. “Kokusunu seviyorum.
“Nasıl yani? Kola mı kokuyor?” 
Jordan’ın gülümsemesi biraz tuhaf ve utangaçtı. “Senin gibi kokuyor.” | Syf. 327  Son olarak Phoenix boğazını temizleyerek konuşmaya başladı, “Eryx’in yavrusunu taşıma ihtimalinden bir tek Key’in damgasını taşıyarak kurtulursun.” 
Jordan Sasha’ya baktı. “Devamından hoşlanmayacağım değil mi?” | Syf. 88  “Neden bana bunu yapmak isteyip istemediğimi sordun?” 
Jax pencereye yaklaşıp içeriyi gözetlerken, “Saçların açık kalmış,” dedi. 
Adi herif. | Syf. 34  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder