30 Mayıs 2013 Perşembe

Sağdan Birinci Mezar / First Grave on the Right - Darynda Jones

Yazar: Darynda Jones
Kitabın Orijinal Adı: First Grave on the Right
Çeviren: Bilge Gündüz
Yayınevi: Doğan Kitap
Basım Yeri-Yılı: İstanbul - 2011
Syf. Sayısı: 316
   Charley Davidson Serisi, son zamanlarda okuduğum en eğlenceli kitapları içeriyor kesinlikle. Aslında ilk olarak serinin ikincisi olan Soldan İkinci Mezar'ı okudum, sonra birinciyi bulabilmek için çılgına döndüm. Her yeri aradım, hatta korsancılara ve ikinci el kitapçılara bile baktım. Yok yok yok... Bir kitapçıda adam bana "Satılmıyor diye geri göndermişiz" dedi,    adama "Şakaaa diyeceksin dimi ?" diye yalvaracaktım neredeyse .s Neysem sonunda tek bir tanesini taa ANKAmall'deki D&R'da buldum kapağına salyalarımı akıttım falan filan..
   Gelgelelim tanıtımımıza: Charley bir Ölüm Meleği. Onun görevi Dünya'daki kayıp ruhların ikinci diyarlarına geçiş yapmalarını sağlamak. Dünya'da bir insan olarak yaşıyor, ailesi de var hatta. Ayrıca ölüleri görebilmesi sayesinde özel dedektiflik yapıyor. Ölülere kendisini kimin öldürdüğünü sorabilince cinayetleri çözmek çok kolay oluyormuş :)
   Ama Reyes denen karizmatik bir sorunu da var. Rüyalarında birisiyle sevişiyor sürekli. O kişinin sürekli dokunuşlarını hissediyor ama göremiyor. Bir de çocukluğundan beri ne zaman hayatı tehlikeye girse aniden ortaya çıkıp hayatını kurtaran bir Büyük Şeytan var. Ona Büyük Şeytan diyor, çünkü kendisini gerçekten korkutabilen tek şey o. Charley rüyalarının yakışıklısını keşfetmek istedikçe Büyük Şeytan'a daha bir yaklaşıyor sanki... Bu sırada da cinayete kurban giden üç avukatın vakasını çözmeye çalışıyor.
   Seride en sevdiğim şey, ölülerin Charley'i banyoda da seyretmesi :) Sonra köşede dikilip duran Bay Wong'a da bayılacaksınız. Reyes'a hep beraber aşık olurken Charley'nin anormal tepkileri yüzünden gözlerinin böyle olacak: o.O
   Charley gerçekten normal insan gibi tepki vermiyor. Bence onun reflekslerinde kalıtsal bir sorun var, ya da doğum sırasında doktor kafasını biraz fazla içeride bırakmış. Charley yüzünden kaşımdaki gözümdeki kaslar tiklenmeye başlasa dahi çok seviyorum bu seriyi. Üçüncüyü beklerken stresten saçlarım dökülebilir. o.O

   O, 5 puanlık mükemmel bir kitap arkadaşlar. Siz kitapçılara inanmayın ;) Onlar ne anlar.

  Kitabın bölümlerinden birinin üstünde yazan şu ilham verici cümleye bayılıyorm: Erkeklerin de hisleri vardı. Ama kimin umrunda?

Gabriella'dan öpücüklerle! Soldan İkinci Mezar'da görüşürüz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder